Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını azaltacak Soma Kolin Termik Santrali açıldı

Türkiye’nin yıllık 190 milyon Amerikan Doları tutarındaki enerji ithalatını azaltarak sürdürülebilir kalkınmaya destek sağlayan Soma Kolin Termik Santrali, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törenle resmi olarak açıldı. Çevreye ve insan sağlığına duyarlı en son teknolojilerle, Koloğlu Holding şirketlerinden Hidro-Gen Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Ticaret A.Ş. tarafından hayata geçirilen santral, yıllık 4,7 milyon ton linyiti ekonomiye elektrik enerjisi olarak kazandıracak.Koloğlu Holding yatırımıyla Türkiye’nin yerli ve milli kaynağı olan linyit yakıtının verimli ve doğa dostu şekilde kullanılması amacıyla inşa edilen Soma Kolin Termik Santrali’nin resmi açılışı gerçekleşti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in ev sahipliğindeki “Manisa Enerji ve Tabii Kaynaklar Projeleri Toplu Açılış Töreni” kapsamında gerçekleştirilen Soma Kolin Termik Santrali Açılış Törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı bağlantı ile katıldı.

Soma Kolin Termik Santrali, Türkiye’nin milli ve yerli kaynağı linyit yakıtını sürdürülebilir iş modeliyle verimli ve doğa dostu şekilde ekonomik değere dönüştürüyor

1,1 milyar dolar yatırımla inşa edilen ve 2 x 255 MWe kurulu güce sahip olan “Soma Kolin Termik Santrali”, Koloğlu Holding Grubu şirketlerinden Hidro-Gen Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Ticaret A.Ş. tarafından hayata geçirildi. Ruhsatı Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Kurumuna ait olan sahada yer alan linyit rezervlerini rödövans yöntemiyle işleterek elektrik enerjisine dönüştüren santral, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın öncülük ettiği “Milli Enerji” politikası çerçevesinde kaynakları en verimli şekilde kullanarak enerjiye çevirme projeleri arasında öne çıkıyor. Proje kapsamında Deniş II, Kozluören, Türkpiyale açık maden sahaları ve Evciler kapalı maden sahası 30 yıl süre ile Koloğlu Holding grubu tarafından işletilecek. 2019 yılında faaliyete geçen ve yıllık 4,7 milyon ton linyitin Türkiye ekonomisine elektrik enerjisi olarak kazandırılacağı santral, yıllık 190 milyon Amerikan Doları karşılığı gaz ithalatı ve bağımlılığını azaltarak sürdürülebilir kalkınmayı destekliyor.


İleri teknoloji baca gazı arıtma sistemleri AB ve Türkiye’de emisyon değerlerine gelebilecek düzenlemeleri de karşılayacak şekilde dizayn edildi

Uluslararası mühendislik çalışmasına bir örnek olan proje Türk, Çinli, Finlandiyalı ve Alman mühendislerin ortak çalışması ile hayata geçirildi. Gelişmiş teknolojisi ve yetkin insan kaynağı ile çevreye ve insan sağlığına duyarlı şekilde inşa edilen Soma Kolin Termik Santrali, linyit yakıtını Türkiye’de en verimli şekilde kullanan santral olma özelliği gösteriyor. Santralin sahip olduğu teknolojiler ve baca gazı arıtma sistemi ile ulaşılan emisyon değerleri, hem Türkiye’de yürürlükte olan emisyon sınırlarını hem de Avrupa normlarını karşılıyor. Santralde kullanılan bu teknolojiler, Avrupa Birliği’nin aşağı çekeceği öngörülen emisyon oranlarına da ek bir yatırım gereksinimi olmaksızın uyum sağlıyor.

1500’e yakın kişiye istihdam sağlanıyor

Yürürlükte olan çevre mevzuatı kapsamında tüm yükümlülüklerini tamamlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ni alan santralde kömür yakma teknolojisi olarak kullanılan “Dolaşımlı Akışkan Yatak Teknolojisi”, Türkiye kömürleri için çevreci, temiz ve uygun kömür yakma teknolojisi olarak kabul görüyor. Bu teknolojide yüksek yanma verimi gerçekleşirken, yanma sonucu düşük kükürt dioksit ve düşük azot oksit emisyonları ve çevresel açıdan güvenli kül atığı oluşturuluyor. Dünyadaki en son teknolojinin seçildiği baca gazı desülfürizasyon sistemi Avrupa’da ve Türkiye’de geçerli olan emisyon değerlerini karşılıyor. Santralde kullanılan Dolaşımlı Akışkan Yatak Kazanlar dünyada bu türdeki en büyük ilk 10 kazan arasında yer alıyor. Konusunda dünyaca üstün kalite kabul edilen Foster Wheeler’ın kazan, de-sülfürizasyon ve partikül toplama sistemleri ile Siemens’in türbin ve jeneratörleri kullanılıyor. Soma Kolin Termik Santrali’nde kullanılan buhar türbini, “Siemens AG” tarafından Almanya’da üretilen SST5-5000 serisi 255 MWe x 2 adet en verimli ve en yüksek ünite kapasitesine sahip buhar türbinidir. Proje ile yaklaşık 1500 kişiye istihdam sağlanıyor.
2
Site tanıtımları / Buyaweb.com.tr Ucuz Takipçi Satışı
« Last post by admin on January 17, 2021, 09:46:05 PM »
Buyaweb.com.tr Ucuz Takipçi Satışı

Ucuz takipçi satın almak için web sitemize Buyaweb.com.tr bağlantı adresinden erişim sağlayın. Sitemizde yer alan ürünleri inceleyin. Beğendiğiniz ürünleri kredi kartı ve havale ödeme seçeneklerinden birisi ile ödeyebilirsiniz. Ödeme yapıldıktan sonra 24 saat içinde takipçi ve beğeniler hesabınıza yüklenir. Takipçiler gerçektir. Yani gerçek üyelerden oluşmuştur. İşlemleri doğal bir şekilde yapıyoruz. Bot ve yazılım kullanmıyoruz. Bu yüzden çalışmalarımız sosyal medya hesabınızı güçlendirir ve herhangi bir zarar vermez. Hemen siz de takipçi siparişi vermek için web sitemizi ziyaret edin. Daha aktif bir sosyal medya hesabına sahip olmak isteyen herkesi, Buyaweb.com.tr adresine davet ediyoruz. Keyifli alışverişler dileriz.
3
Site tanıtımları / Farklı Cami Halı Modelleri
« Last post by baybars on January 17, 2021, 09:23:44 AM »


Farklı Cami Halı Modelleri

Cami halı modelleri özellikle son zamanlarda çok fazla dikkat edilen ve farklı çeşitleri bulunan ayrıntılardandır. Çiçekli, Osmanlı tuğralı, eski tarz desenler, cami desenleri, secde yeri belli edilen desenler ve her safı ayıran çizgiler gibi daha bir çok farklı çeşitleri bulunduğu gibi aynı zamanda sade modeller de Cami halısı fiyatları vardır. Sade olan halılar da canlı renkler olduğu gibi koyu ve pastel renkler de bulunur. Önemli olan caminin görünüşüne uyum sağlaması ve halının kaliteli olup dayanıklı olmasıdır. Halının kalitesi aynı zamanda üzerinde ibadet eden kişiler için de önemli olduğu için daha fazla dikkat etmek ve alerjisi olanlar için anti bakteriyel, cildi hassas olanlar için de Cami halıları tahriş etmeyecek yumuşaklıkta olması gibi özellikler de dikkat edilmesi gereken ayrıntılardandır

Kaynak;
https://www.oztekincamihalisi.com/
4
Site tanıtımları / En Uygun Cami Halısı
« Last post by baybars on January 17, 2021, 09:15:43 AM »


Cami Halısında Fiyatta En Büyük Etken

Cami halısı satın alırken fiyatı etkileyen en önemli hususlardan bir tanesi, halının kaç kat iple dokunmuş olduğudur. Zira Cami halıları sürekli değiştirilmediğinden dolayı ve bir kere döşendiğinden dolayı yaz ve kış aylarına uyum sağlayacak olan kalınlıkta  bir halı satın almak daha doğru olur. Aksi halde ince bir halı yaz ayları için münasip olsa da kış aylarında sıcak tutmayacak ve aynı zamanda yumuşak bir dokuya da sahip olmayacaktır. Bu sebeple her mevsim düşünülerek halının kalınlık derecesi ona göre ayarlanmalıdır. Yine aynı şekilde halı fiyatlarını etkileyen bir diğer husus ise cami halısının sade veya Cami halısı fiyatları desenli olup olmamasıdır. Son zamanlarda çok fazla tercih edilen Osmanlı desenleri diğer halılara nazaran biraz daha farklı ve fazla fiyata sahip olabilir fakat görüntü ve kullanış açısından da oldukça güzel olduğu için bu fiyata değecektir.

Kaynak;
https://www.saricahali.com.tr/
5
Site tanıtımları / Fivemci İle Fivem Forumu
« Last post by baybars on January 17, 2021, 09:08:37 AM »
Türkiye'de hizmet veren Fivem Forumu pek çok roleplay sunucusuna erişebilmek için de Fivem forum sitelerini aktif olarak kullanabilirsiniz. Nitekim Fivem türk üzerinde, yayıncıların açtığı GTA 5 sunucularından tutun da kendi açmak istediğiniz sunucun eksik paketlerine ve Fivem Turk kadar pek çok içeriğe erişebilirsiniz.
6
Site tanıtımları / MaziButik En Güzel Elbise Modelleri
« Last post by baybars on January 17, 2021, 08:59:46 AM »


Mazi butik en güzel elbise modelleri ile yılın en şık ürünlerini sizlere sunuyor. Elbiseler ve kadın giyim ürünlerinde en çok tercih edilen mazi butik alışveriş sitesi yeni sezonun trendlerini belirliyor. Kadın kıyafetleri için sizde mazibutik.com 'u ziyaret edebilir yeni sezon şifon elbiseler, uzun elbiseler dahil bir çok kategoriye göz atabilirsiniz.

Butik firmalarından alışveriş artık online olarak yapılıyor ve Mazi Butik kadın giyim ürünlerinde özellikle elbise kategorisinde sizlere yüzlerce model sunuyor. En çok tercih edilen şifon elbiseler ve uzun gömlek elbiseler olarak öne çıkıyor.
7
Site tanıtımları / Su Perdesi Hizmetleri
« Last post by baybars on January 17, 2021, 08:55:17 AM »


Su şelalesi olarak da bilinen Su perdesi bir alanda alanın daha dekoratif ve daha hoş gözükmesini sağlayacak olan dekoratif bir uygulamadır. Su perdesi uygulamasında ki ilk amaç yapay bir şelale görünümü vermesidir. Bu sebeple firmamız bu alanda uzmanlaşmış ekibi ile Türkiye geneli Su perdesi imalatı yapmakta ve satışınıda sağlamaktadır. Uygun fiyat politikamız ile tüm sektörlere hizmet  vermeye devam etmekteyiz. Bizleri tercih edebilir kaliteli işçilik ve ürünlerimizden ekonomik fiyatlar ile yararlanabilirsiniz.

Kaynak;
https://tualsudekorlari.com/
https://tualsudekorlari.com/su-perdesi/
8
Site tanıtımları / Medyum Levi
« Last post by baybars on January 17, 2021, 08:49:47 AM »


Türkiye'de medyumluk üzerine kendini kanıtlamış olan Medyum levi ak büyüler arasında eyr alan ve insanların birbirleriyle sıcak ilişkiler kurmasını ve ilişkilerinin kuvvetlendirmesi amacını güden Bağlama büyüsü konusunda da adından sıkça söz ettiriyor.

Yılların vermiş olduğu deneyim ve binlerce olumlu referans ile işinin hakkını veren medyum levi musevi asıllı bir medyumdur. Kabala ve daha bir çok mistik ilimde yapmış olduğu çalışmalar ile Dünya'da adından sıkça söz ettiren bir medyum olmayı başarmıştır. Sizler de bu tip sorunlarınızda çekinmeden kendisiyle iletişime geçebilir ve yardım talep edebilirsiniz.

Kaynak;
https://www.medyumlarinmedyumu.com
https://www.medyumlarinmedyumu.com/buyuler/baglama-buyusu.html
9
Site tanıtımları / Ankara Kiralık Vinç
« Last post by baybars on January 17, 2021, 08:44:43 AM »


Ankara'da vinç ihtiyacınız olduğunda, kiralık vinç hizmeti vererek işlerinize çözüm ortağı oluyoruz. Ankara Kiralık Vinç ve Çankaya Kiralık Vinç hizmeti veren firmamız bir telefonla işinize güç katar.

Kaynak;
https://ankaravinc.net/ankara-kiralik-vinc/
https://ankaravinc.net/cankaya-kiralik-vinc/
10
Site tanıtımları / Lokum Fiyatları
« Last post by baybars on January 17, 2021, 08:40:01 AM »


Türkün Lokumu yani Turkish delight. Dünya'nın bir çok ülkesinden gelip bu lezzete bayılan Lokumlarımızın tadına bakan yabancılar ülkelerine döndüklerinde  Türkiyede bir tatlı yedim adı lokumdu. Diye bahsettiklerinde bu gurur hepimizin diyoruz. Osmanlı zamanından bu yana kahve yanında, evimize gelen misafirlerimize ikram niyetinde sunduğumuz cezerye lokumu içindeki havuç aroması ile bağımlılık yapacak. Ayrıca lokumun sadesi de en meşhur çeşitlerinden biridir. sade lokum üzerindeki pudra şekeri ile en popüler lokum çeşitlerindendir.

Çorum kuruyemiş olarak sizlere her zaman en iyi kalitede,taze ve uygun fiyatta ürünleri sunmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul beylikdüzü bölgesindeki satış mağazamızda ve online satış sitemiz olan www.corumkuruyemis.com da tüm ürünlerimizi inceleyebilir dilerseniz sipariş verebilirsiniz. Kredi kartı ile güvenli ödeme yapabilir. Dilerseniz eşinize dostunuza arkadaşlarınıza ürünlerimizi hediye olarak kargolatabilirsiniz. Lokum fiyatlarını görmek için hemen internet sitemizi ziyaret edin. Afiyet olsun

Kaynak;
https://www.corumkuruyemis.com/kategori/6-lokumlar
https://www.corumkuruyemis.com/kategori/22-kome-pestil
Pages: [1] 2 3 ... 10